Yayın Grubu LİMİT YAYINLARI TYT-AYT
Ağırlık 1,00 lb
Uzunluk
Genişlik
Yükseklik
Kullanılabilirlik

LİMİT AYT FELSEFE GRUBU SORU BANKASI

44,00 ₺
TÜKENDİ

ISBN:9786052750933

Yazar: Komisyon

Ebat: 19,5 X 27,5

Cilt Tipi: Flexi Kapak

Sayfa Sayısı: 176

Günümüzde eğitim-öğretimin amacı, bilgi vermenin ötesine geçti. Artık sadece bilen değil, bilgiyi kullanabilen bireyler yetiştirilmek istenmektedir. Bu çerçevede yenilenen Öğretim Programları’na bakıldığında hedeflerin bu amaçla düzenlendiği ve yapılan sınavlarda da soruların bu nitelikte olmasına dikkat edildiği görülmektedir. Sınavlarda artık sadece bilgi değil, bilgiyi kullanabilme becerisi ölçülmektedir. Nitekim ÖSYM’nin son dönem soru tiplerinde de bu durum açıkça görülmektedir.

ÖSYM'nin sorduğu felsefe grubu sorularında öğrencinin yorum gücü ön plana çıkarılmaktadır. Sınavdaki sorular; sınava giren adayların verilen bilgiyi kavrayabilme, bu bilgiyi kullanıp sonuca ulaşabilme, mantıksal çıkarımlarda bulunabilme, yorumlama ve akıl yürütme becerilerini ölçmektedir. Yayınlarımızda bu gelişme ve değişmelere dikkat ettik.

Eğitim-öğretim programını, programın kazanımlarını ve amacını doğru okumaktayız. Yayın çalışmalarımıza da bunu doğru biçimde yansıtmaktayız. Özellikle, öğrencilerin eleştirel ve yaratıcı düşünme becerilerini geliştirecek soru tiplerini üretmeye gayret etmekteyiz. ÖSYM, son zamanlarda hazırladığı sorularda uluslararası sınavları dikkate almakta ve biz de yayınlarımızda öğrencilerin sınavlara daha iyi hazırlanması için bu sınavları takip etmekteyiz.

Felsefe Grubu Soru Bankası, güncel müfredata uygun olup "Yeni Nesil Soru" olarak adlandırılan soru tarzlarıyla zenginleştirilmiştir. Bütün soruların video çözümleri yapılarak tam öğrenme hedeflenmiştir.

Sınavlara hazırlık yolunda başarılar dileriz.

Yayın Evi LİMİT YAYINLARI
Yazar KOMİSYON
Sayfa Sayısı 208

Ürün etiketleri