Yayın Grubu LİMİT EL KİTAPLARI
Ağırlık
Uzunluk
Genişlik
Yükseklik
Kullanılabilirlik

LİMİT EDEBİYAT EL KİTABI

Fiyat: 154,00 ₺
100,10 ₺

LİMİT EDEBİYAT EL KİTABI

Limit Yayınları’nın önemli bir halkasını teşkil eden Edebiyat El Kitabı’nı, MEB’in yayım-ladığı son öğretim programındaki değişiklikler ve kazanımlar ile ÖSYM’nin yaptığı sınavlarda sorduğu soruları dikkate alarak yeniden düzenledik. Edebiyat El Kitabı’nda, sizin için gerekli olan bilgileri açık, yalın ve kolay anlaşılır bir dille anlattık.
Konuları, öğrenmenizi kolaylaştırmak amacıyla maddeler hâlinde anlattık. MEB’in metin merkezli öğretim anlayışına bağlı olarak metin örneklerine; sınavda çıkabilecek her sanatçıya, kavrama, terime ve edebiyat bilgisine; önem ve tür karşılaştırmalarına, Türk ve dünya edebiya-tındaki ilklere, önemli eserlerin özetlerine yer verdik. Sanatçıların eserlerinin akılda kalması için “öykülü/yorum” yöntemini kullandık.
Eski öğretim programında yer almayan “küçürek hikâye”, “blog”, “e-posta”, “tutanak”, “bilinç akışı”, “iç monolog”, “sözlükler”, “cenknâme”, “tapşırma”, “dramatik örgü” gibi yeni kav-ramlara ve ayrıca programa yeni alınan sanatçılara yer verdik.
Türk Dili ve Edebiyatı dersinin “edebiyat” konularının yer aldığı Edebiyat El Kitabı, okul-daki sınavlarda ve üniversiteye giriş sınavlarında sizin için bir baş ucu kitabı ve temel kaynak olacaktır. Kitapta 9, 10, 11 ve 12. sınıfın “edebiyat” kısmında yer alan bütün konular yer almak-tadır. Kitabımızın size faydalı olacağını temenni ediyoruz.
Sınavlara hazırlık aşamasında sizlere büyük katkı sağlayacak olan Edebiyat El Kitabı’nın hazırlanmasında büyük emek sarf eden yazarlarımız Feyzullah Çelikbağ ve Mehmet Saylan’a teşekkür ederiz.

Yayın Evi LİMİT YAYINLARI
Yazar Feyzullah ÇELİKBAĞ
Yazar Mehmet SAYLAN
Sayfa Sayısı 488