Yayın Grubu LİMİT EL KİTAPLARI
Ağırlık 1,00 lb
Uzunluk
Genişlik
Yükseklik
Kullanılabilirlik

LİMİT EDEBİYAT EL KİTABI

Fiyat: 43,00 ₺
32,25 ₺
TÜKENDİ

LİMİT EDEBİYAT EL KİTABI

Limit Yayınları’nın önemli bir halkasını teşkil eden Edebiyat El Kitabı’nı, MEB’in yayımladığı son öğretim programındaki değişiklikleri ve kazanımları ile ÖSYM’nin yaptığı sınavlarda sorduğu soruları dikkate alarak yeniden düzenledik. Edebiyat El Kitabı’nda, sizin için gerekli olan bilgileri açık, yalın ve kolay anlaşılır bir dille anlattık. 

Konuları, öğrenmenizi kolaylaştırmak amacıyla maddeler halinde anlattık. MEB’in metin merkezli öğretim anlayışına bağlı olarak metin örneklerine; sınavda çıkabilecek her sanatçıya, kavrama, terime ve edebiyat bilgisine; önem ve tür karşılaştırmalarına, Türk ve dünya edebiyatındaki ilklere, önemli eserlerin özetlerine yer verdik. Sanatçıların eserlerinin tamamına yer vermeye çalıştık ve önemli olan eserlerini renklendirdik. Sanatçıların eserlerinin akılda kalması için “öykülü/yorum” yöntemini kullandık. 

Konuların daha iyi kavranması için soru çözmenin gerekli olduğunu düşünerek ve teknolojinin imkânlarını kullanarak ünitelerin sonuna “karekod” (QR) yoluyla testler yerleştirdik. Herhangi bir “karekod” (QR) okuyucu ile bu testleri telefonunuza veya bilgisayarınıza indirip çözebileceksiniz. 

Kitapta yer alan sanatçı resimleri Edebiyat El Kitabı’nın için özel olarak çizildi. Augmented Reality (Artırılmış Gerçeklik) logosu bulunan resimleri okutup ilgili sanatçının şiirini dinleyebileceksiniz. Böylece metinleri dinleyerek sanatçının özelliklerini daha iyi kavrayacak ve somutlaştıracaksınız. 

Türk Dili ve Edebiyatı dersinin “edebiyat” konularının yer aldığı Edebiyat El Kitabı, okuldaki sınavlarda ve üniversiteye giriş sınavlarında sizin için bir başucu kitabı ve temel kaynak olacaktır. Kitapta 9, 10, 11 ve 12. sınıfın “edebiyat” kısmında yer alan bütün konular yer almaktadır. Kitabımızın size faydalı olacağını temenni ediyoruz.

Yayın Evi LİMİT YAYINLARI
Yazar Feyzullah ÇELİKBAĞ
Yazar Mehmet SAYLAN
Sayfa Sayısı 512
Basım Yılı 2018