İade Şartları

İADE VE DEĞİŞİM

İade İşlemi: Siparişinizin kargoya verilmesinden sonra siparişi almaktan vazgeçme durumudur. İade edeceğiniz ürünler elimize ulaştıktan sonra tarafımızdan uygun görüldüğü takdirde ödenen kargo masrafları düşülerek kalan ücretin iadesi yapılır. İade işlemi siparişi teslim aldıktan sonra 30 gün içinde geçerlidir. Müşteri kendi isteği ile iade etmek isterse kargo bedeli kendisinden tahsil edilir. Ücret alıcılı gelen kargoda ise gelen ürün bedeli üzerinden kargo bedeli düşülüp kalan tutar hesabınıza yada kredi kartınıza iade edilir. Yayınevinden kaynaklanan nedenlerden dolayı iade geldiğinde ise kargo bedeli kesilmemektedir, ödenen bedel hesabınıza yada kartınıza iade edilir.

E-Arşiv fatura kapsamında elektronik ortamda e-posta adresinize iletilen, belgenin çıktısını alıp, iade ile ilgili bölümü istenilen şekilde doldurduktan sonra ürün ile birlikte zarar görmeyecek şekilde mevcut anlaşmamız ile (LİMİT BASIM YAYIN EĞİTİM ÖĞRETİM SANAYİ TİCARET LTD. ŞTİ.) Kargo ile gönderilmelidir.

E-Arşiv ve E-Fatura kapsamında Vergi Mükellefi olan müşterilerimizin ise "İADE FATURASI" kesmesi zorunludur. Kesilecek iade faturasında sadece ürün bilgisi yer almalıdır.

Değişim İşlemi: Değişim işlemlerinde müşteriden kaynaklanan durumlarda değişim için gelen kitap bedeli üzerinden kargo bedeli kesildikten sonra kalan tutar istediği kitap için yeterli ise yeni sipariş oluşturularak kargolanır. Yeterli değil ise kalan tutar hediye çeki tanımlanır bunun üzerinden yeniden sipariş oluşturulabilir. Ya da kalan tutar hesaba iade edilir. LİMİT BASIM YAYIN EĞİTİM ÖĞRETİM SANAYİ TİCARET LTD. ŞTİ. 'den kaynaklanan durumlarda ise kargo bedeli kesilmez. Kargo bedeli bizim tarafımızdan karşılanır ve ürün değiştirilerek tekrar müşteriye kargo ile gönderilir.

İade ve Değişim İşlemlerinde Bilmeniz Gerekenler:

-  Kullanılmış olan ürünlerde iade yada değişim yapılamaz.
- Yukarıdaki işlemler yapılmaz ise KDV bedeli (%8) üzerinden hesaplanıp müşteriye ödenecek tutardan düşülür.- İade ve değişim işlemler siparişi teslim aldıktan sonra 30 gün içinde geçerlidir.- İade ve değişim işlemleri için öncelikle müşteri hizmetlerimizle irtibata geçiniz.- Anlaşmasız kargoyla ücret alıcılı gelen kargolar teslim alınmamaktadır.- Yasal olarak düzenlendiği şekli ile, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Bu tür ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Cayma hakkının kullanılması halinde, fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ve ürünün/ürünlerin LİMİT BASIM YAYIN EĞİTİM ÖĞRETİM SANAYİ TİCARET LTD. ŞTİ. 'ye ulaşmasını takip eden 30 gün içinde ürün bedeli müşteriye iade edilir.

LİMİT BASIM YAYIN EĞİTİM ÖĞRETİM SANAYİ TİCARET LTD. ŞTİ.